Editör'ün Seçtikleri, Genel, Gündem, Öne Çıkan — 11 Ocak 2018 at 15:22

Gerçek TV ekibi ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor

by

Kaymakam Eren Arslan başta olmak üzere başlayıp, ziyaretlerine Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava ile hız kesmeden devam eden ekibin bu seferki durağı Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş oldu.

Gerçek TV ekibinin, kaymakam ve emniyet müdürlüğü ziyaretinin ardından bu seferki durağı Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş oldu. Gerçekleştirilen ziyarette Gerçek TV Genel Müdür’ü Mustafa Tunç yeni açılacak olan TV hakkında plan ve projeleri ile ilgili bilgileri paylaştı.

Yapılan ziyarette Tunç, Başsavcı Gümüş’e şunları söyledi; “Başlangıçta 12 kişi ile başladığımız ekibimiz ilerleyen zamanlarda sayımız artarak devam edecek, sistem olarak ulusal kanallar ile aynı olacaktır. Vizyonumuz sadece Milas’a bağlı değil ilerleyen süreçte Muğla, Aydın ve Denizli illerimizde de  aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmek. Gerçekleştirmeyi planladığımız TV kanalımızın içerikleri şimdilik; Çocuk eğitimi ve gelişimi, sağlık bilimi, siyaset ve spor gündemi, köy tanıtım programları, şiir programları, canlı müzik ve ana haber bülteni gibi konseptlerden oluşarak ulusal kanalları baz alırcasına bir sistemde yayına başlanılacaktır” dedi.

Daha sonra konuşma gerçekleştiren Başsavcı Gümüş ise; “Ege Bölgesi’nin merkezi durağı Milas olduğundan, bu TV’nin yalnızca ilçe genelimizde değil,  bölge olarak olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum, bu yoldaki sorumluluğu sahiplenerek, iş disiplini olan, birikimli kadroyla netice itibarıyla bıkmadan, usanmadan bu görevinizi yerine getirmenizi, enerjik bir şekilde ilerlemenizi temenni ederim” dedi.

Dilek ve temennilerinin ardından mesleki anlamda da bir takım sıkıntıları dile getiren Başsavcı Gümüş şunları söyledi; “Biz Milas ilçesi olarak geçiş yeri olduğumuzdan gerek havaalanımız gerek gümrük işletmelerimiz bölgemizde ortak bir merkezi durak. Bu nedenle Türkiye genelinde iş yoğunluğu bakımından Milas Adliyesi olaraktan illerde 179, ilçelerde  79, Ağır Ceza Mahkemeleri hariç olan adliyelerde ise 4. olarak yoğunluk sıralamasında yer almaktayız. Hakim sayımız belirtilen sayıda, FETÖ operasyonunun ardından savcı ve katip sayısı oldukça yetersiz durumda. Mevcut olan işlerimizi yetiştiremediğimizden savcılara destek için ben de yardımlarımı esirgemeden yetiştirmeye çalışıyorum. Yakın bir tarihte personel atanmalarımız olacak, adliyemiz olarak bu sorununda aşılacağına inanıyorum. Biz ilçemiz olarak iş yükü bakımından diğer adliyelere göre oldukça daha yoğun bir şekilde çalışmaktayız.” Daha sonra bulunulan ikramlar sonrası toplu fotoğraf çekimleri ile ziyaret sona erdi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir